FANDOM


Písmo1

Písmo1

H Ž11 Vítejte na Wiki stránkách Pána prstenů, které můžete sami upravovat.


Tři prsteny pro krále elfů pod nebem,
Sedm vládcům trpaslíků v síních z kamene,
Devět mužům: každý je k smrti odsouzen,
Jeden pro Temného pána, jenž dlí na trůně
v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem.
Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže,
Jeden všechny přivede, do temnoty sváže
v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem.

Písmo1

Thorin Pavéza

220px-Thorin son of Thrain

Thorin Pavéza (2746-2941 T.v.) je trpaslík vystupující v knize J. R. R. Tolkiena Hobit aneb cesta tam a zase zpátky a je zmíněn také v trilogii Pán prstenů. Thorin zdědil po svém otci Thráinovi titul krále Durinova lidu. Jako mladíček se účastnil války trpaslíků se skřety . V bitvě v Azanulbizaru v roce 2799 získal svou přezdívku Pavéza. Vedl výpravu za obnovením Království pod Horou , které se zúčastnil také hobit Bilbo Pytlík . V roce 2941 je Thorin zabit v Bitvě pěti armád. Byl pochován pod Osamělou Horous elfím mečem Orkristem, v Obecné řeči nazývaným Skřetodrv, na prsou.

Thorin se narodil v Ereboru v roce 2746 v době, kdy trpasličí sídlo prožívalo léta své největší slávy. O hojnosti a bohatství se však dozvěděl na severu žijící drak Šmak , který v roce 2770Osamělou horu přepadl. Trpaslíci , kteří drakovo řádění přežili, se rozprchli všemi směry. Mladičký Thorin spolu se svými sourozenci Frerinem a Dís následovali svého otce Thráina na jih do vyhnanství. Usadili se na Vrchovině, na západní straně Mlžných hor . Thorinův děd Thrór byl v roce 2790 zavražděn skřety z Morie a to rozpoutalo šestiletou válku mezi oběma plemeny. Na trpasličí poměry stále ještě mladý Thorin se války účastnil po boku svého otce. V roce 2799 došlo k rozhodující bitvě před branami Morie , kterou elfové nazývají bitva v Nanduhirionu. Thorin prý v boji ztratil svůj štít, načež sekyrou uťal Dubovou větev, kterou používal ke krytí. Tak získal svou přezdívku Pavéza. Po bitvě odešel na východ, kde se Durinův lid shromažďoval v Ered Luin. více

Písmo1

Ž11

Písmo 2

KAŽDÝ KDO CHCE MŮŽE TYTO STRÁNKY LIBOVOLNĚ UPRAVOVAT, ALE MUSÍ DODRŽOVAT ZÁSADY PSANÍ NA WIKI. 

Práce inspirovaná JRR Tolkienem slouží jako inspirace pro malíře, hudebníky, filmaře a spisovatele do té míry, že Tolkien je někdy vnímán jako "otec" celého žánru "fantazie ". Výroba těchto odvozených děl je někdy nezákoná, protože Tolkienova publikovaná díla zůstanou chráněny autorskými právy až do roku 2043 . Práva na Hobita a Pána prstenů jsou majetkem společnosti Tolkien Enterprises , divize ze Saul Zaentz Company, zatímco práva na knihu Silmarillion a další dodatky zůstávají The JRR Tolkien Estate, sro , společnost vlastnící dědici Tolkiena.

Písmo1

PísmŽ11

The Hobbit The Desolation of Smaug - Sneak Peek HD

The Hobbit The Desolation of Smaug - Sneak Peek HD

Videa mohou být přidány do jakékoliv stránky. 

SouborArda Historie Ardy
Hvězdné věky

První věk

Druhý věk

Třetí věk

Čtvrtý věk


Písmo1

Své nápady a informace pište prosím na email: pajas99@email.cz

Písmo1

Jaký je váš nejoblíbenější film?
 
16
 
6
 
7
 

The poll was created at 13:08 on May 12, 2012, and so far 29 people voted.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.